Gdzie po pożyczkę dla firmy, jeśli nie w banku?

Z różnych przyczyn banki mogą odmówić firmie pożyczki. W takiej sytuacji przedsiębiorcy szukają alternatywy, a dokładnie pozabankowej instytucji, która dzięki innemu systemowi oceny może udzielić pożyczki. Rozwój biznesu jest niewątpliwie ściśle związany z potrzebą środków finansowych. Sprawdź, co warto wiedzieć o pozabankowych pożyczkach dla firm.

Bank odmówił pożyczki firmie

 

Banki dokładnie weryfikują zdolność kredytową zarówno klientów indywidualnych, jak i firm. W drugim przypadku chodzi o rentowność przedsiębiorstwa, jak również o brak jakichkolwiek zaległości względem podmiotów takich jak Urząd Skarbowy czy ZUS. W przypadku firm pożyczkowych sprawa wygląda nieco łagodniej. To właśnie pozabankowe firmy pożyczkowe charakteryzują się zdecydowanie wyższą przyznawalnością pożyczek niż banki. Pamiętać należy jednak o jednym, że są to pożyczki droższe, dlatego decyzję taką należy dokładnie przeanalizować.

Na jakiej podstawie firmy pożyczkowe udzielają przedsiębiorcom pożyczek?

 

Oczywiście podobnie jak banki badają rentowność firmy. Ponadto przedsiębiorca musi udokumentować zyski z minionych lat działalności. Każda firma pożyczkowa ma własny system oceny, dlatego też inaczej kształtuje się w każdej przyznawalność. Nawet jeśli jedna z nich odmówi nam pożyczki, nie oznacza to, że nie mamy szans w innej z firm. Sytuacja wygląda różnie także w przypadku weryfikacji bazy BIK. Jedne z firm zwracają się raport, inne nie. Firma pożyczkowa to z całą pewnością dobre rozwiązanie w przypadku gdy bank odmówił pożyczki. Niemniej jednak decyzja powinna być poprzedzona dokładną analizą rentowności firmy.