Pożyczka pozabankowa nawet przy złej historii w BIK

Przedsiębiorca ubiegający się o pożyczkę w banku musi przejść cały proces weryfikacyjny łącznie ze sprawdzeniem jego rentowności, płynności finansowej oraz baz dłużników. W przypadku pożyczek pozabankowych sytuacja wygląda całkiem inaczej. Jest zdecydowanie szybciej i prościej, a przyznawalność tych produktów jest relatywnie wysoka w porównaniu z produktami bankowymi.

 

Jaki cel pożyczki pozabankowej?

 

Pozabankowe firmy pożyczkowe nie wymagają od przedsiębiorców przedstawienia konkretnego celu pożyczki tak, jak ma to miejsce w przypadku celowego kredytu bankowego. Pożyczkobiorca może przeznaczyć uzyskaną pożyczkę na dowolny cel, którym może być: zakup maszyn i sprzętu, bieżące zobowiązania, modernizacja, rozwój, a także zakup samochodu firmowego.

Szybko, bo bez BIK

 

Procedura uzyskania pożyczki pozabankowej jest skrócona do niezbędnego minimum. Większość firm nie weryfikuje pożyczkobiorców w bazach dłużników, dlatego pieniędzmi przedsiębiorca może dysponować już tego samego dnia, w którym złoży wniosek o pożyczkę i zostanie on zaakceptowany.

Chwilówka dla firm bez zaświadczeń z ZUS i US

 

Zaległe zobowiązania w US i ZUS uniemożliwiają przyznanie pożyczki przez bank. Firmy pożyczkowe nie wymagają tego rodzaju zaświadczeń, dlatego też przyznawalność pożyczek w pozabankowych instytucjach finansowych plasuje się na zdecydowanie lepszej pozycji niż w przypadku banków. To poza tym ogromny atut tych produktów, które bardzo często są jedynym rozwiązaniem dla firm, które znalazły się w trudnym położeniu finansowym.