Finansowanie inwestycji – pożyczki pozabankowe

Początkowa faza prowadzenia własnej działalności to oczywiście wiele sytuacji, w których musimy borykać się z problemami finansowymi. Konieczne jest wówczas wdrożenie nowych rozwiązań, zakup nowego wyposażenia, sprzętu, maszyn. Dysponowanie odpowiednimi kwotami to oczywiście marzenie każdego młodego przedsiębiorcy. W przeciwnym razie musi sięgnąć po produkt bankowy. Co jednak, gdy bank odmówi udzielenia pożyczki na rozwój firmy?

 

Finansowanie inwestycji

 

Dzięki pozabankowym instytucjom finansowym młode przedsiębiorstwa mają szansę na rozwój, pomimo że bank odmówił im pożyczki. To szczególnie ważne dla firm, które stoją u progu dylematu czy kontynuować działalność. Odmowa banku co do pożyczki to bolesny cios. Niemniej jednak pozabankowe instytucje posiadają również atrakcyjne oferty pożyczek krótko i długoterminowych, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać w celu sfinansowania inwestycji mających charakter rozwojowy dla firmy.

 

Jak wygląda procedura?

 

Procedura przyznania pożyczki pozabankowej wygląda w przypadku firm pożyczkowych całkiem inaczej niż w przypadku banków. Jest zdecydowanie uproszczona. Firmy pożyczkowe nie wymagają zaświadczeń z ZUS i US. W zdecydowanej większości nie weryfikują baz dłużników. Dlatego wsparciem finansowym tego rodzaju przedsiębiorcy mogą cieszyć się już zazwyczaj tego samego dnia, w którym ich wniosek o pożyczkę pozabankową dla firm zostaje zaakceptowany. Liczące się na rynku firmy pożyczkowe można znaleźć w rankingach przygotowywanych rzetelnie przez ekspertów finansowych.